Sek.Z
http://sekz.anatolianrock.com
8eK!z
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
8EKİZ, 2003 yılının Mart ayında Mert DENİZMEN(vocalgitar),Serkan ERİN(ritim gitar),Umut DİRİÖZ(solo gitarback vocal), Yusuf Bekir OKTAY(bass gitar) ve Berkan MADENÜS(davul) tarafından kuruldu. Kurulduğu ilk gün kendi bestesi olan "Eğer Birkez Görseydim" isimli ilk parçasını yazdı. Bu parçayla birlikte umut verici ve aynı zamanda mücadeleci bir yola girdi. Tanınma aşamasında oldukları için ilk deneyimlerini çeşitli okulların düzenlemiş olduğu festivallerde sahne alarak edindi.

2004 yılında kendi çabasıyla oluşturduğu stüdyoda çalışmalarına hız kazandıran grup, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde yaşamlarını yitiren insanların anısına, ikinci bestesi "Deprem" i yazdı. Daha sonra da bünyesine Müge ÇUVAK(back vocal)'ı katarak çalışmalarına devam etti. Aralık ayında kendisine ait, ikisi yeni dört besteyi kayda girerek ilk demolarını elde etti. Bununla birlikte de yine bir ilk olarak stüdyo deneyimi kazanmış oldu. Bu sırada birçok konser ve etkinlikte sahne almayı da ihmal etmedi.

2005 yılının Şubat'ında 5 saatlik bir çalışma sonucu "Havva ile Adem" adlı parçasını yazdı. "Uluslararası Otomobil Fuarı - AUTOSHOW"da sahne alarak yavaş yavaş kendini ispat etmeye ve kendini kanıtlamış gruplardan biri olmaya yaklaştı.Grup, bu başarının ardından ne yazık ki grup üyelerinden Müge ÇUVAK(back vocal) ile yollarını ayırmak zorunda kaldı. Tekrar uygun şartlar oluştuktan sonra, "Havva ile Adem"e, Stüdyo Ankara'da, İbrahim Abi'nin davulla eşlik etmesiyle profesyonel bir kayıt yaptı ve büyük bir çıkış yakaladı. Bu yılın sonlarına doğru Berkan MADENÜS(davul) ile yollarını ayırdı. Bu olayın ardından grup, beste ve söz çalışmalarına ara vermeden devam etti.

2006 yılında yeni bir baterist arayışına giren grup, çok kısa bir süre içinde Berat GÖKÇE(davul) ile tanıştı ve bünyesine dahil etti. Bu yeni bateristin müzik bilgisi ve yardımları ile kendini daha profesyonel bir seviyeye taşıdı. Kocaelili gençler arasında büyük bir üne kavuşan Sekiz, Kocaeli Üniversitesi Müzik Klübü ile ortak çalışmalara imza atarak Kocaeli'nin saygın barlarında sahne aldı. Yaz sezonu başlangıcıyla üniversite şenliklerinde üstün performans sergileyen grup, artık herkesin beğenisini kazanmış ve birçok grubun içinden sıyrılarak 'adı duyulur gruplar' arasına girmiştir. Daha sonra ünlü isimlerin alt grubu olarak sahne aldı ve çalışmalarını sürdürdü.

2007 yılında bar programlarıyla ve konserleriyle yoluna durmaksızın devam etti. Ardından Kocaeli Fuarı Güneş Sahnesi'nde başarılı bir sahne performansıyla büyük beğeni topladı ve festivallerin aranan grubu olma yolunda emin adımlarla ilerledi.Bu sırada beste çalışmalarına da devam eden grup "Yoksa" isimli yeni parçasını yazdı. Yılın Ağustos ayında, "BARIŞAROCK Festivali 2007"nin "Mavi Duman Sahnesi"nde yer alarak, bu sahnenin "En İyi Canlı Performans Grubu" seçildi. Bu büyük başarı ile adını yediden yetmişe, binlerce kişiye duyurdu ve böylece gruptaki her elemanın ortak hayallerinden bir tanesi gerçekleşmiş oldu. Daha sonra Eylül ayının başında, "Kocaeli Yaza Veda Şenlikleri"nde yer alarak, çocukken hayallerini süsleyen sahnede unutamayacakları bir performans sergiledi.

2008 yılında 8EKİZ'in başarısında büyük emeği olan Berat GÖKÇE(davul) ile -iş hayatındaki çalışmalarından dolayı- verdiği tüm emeklere teşekkür ederek yollarını ayırmak zorunda kaldı. Yeni bir baterist arayışı içindeyken, birkaç bateristle deneme yaptı. Son olarak daha önce de birçok başarılı grup ile birlikte çalışarak kendi alanında profesyonelleşmiş olan Samet ÇETİNAK(davul) ile yola devam etti. Kısa bir aradan sonra sahnelere dönen SEKİZ, "Ruhlar Çorbası" isimli yeni bestesiyle bir kez daha kendini kanıtlamış oldu. Bar programlarının yanı sıra çeşitli konserlerde sahne aldı. Mayıs ayının başında "Bahar Şenlikleri"nde yeni bir yorum katarak seslendirdiği "Hop Ninnayı" isimli parça ile büyük beğeni topladı. Tüm bu başarıları sonucunda Haziran ayı başlangıcı ile birlikte albüm çalışmalarına ağırlık veren grup, aynı zamanda konser programlarına da devam etmektedir..